Malý mezinárodní mistr šéfkuchař

199 

19 skladem

Katalogové číslo: KN003 Kategorie:

Popis

Malý mezinárodní mistr šéfkuchař aneb Dětská kuchařka evropských specialit

Autor: Pavla Šmikmátorová, foto: Michala Šmikmátorová, vydal Albatros 2018

Je libo francouzské tartaletky, španělské tapas, vídeňský řízek nebo řecké souvlaki? Sbíhají se vám sliny na tyto světoznámé dobroty, ale jejich příprava se zdá složitá? Přesvědčíme vás, že s trochou šikovnosti, zápalem pro vaření a především s pomocí naší knihy, která přináší jednoduché recepty na 44 oblíbených pochoutek původem z 22 zemí Evropy, se i vy můžete vyrovnat slavným šéfkuchařům!

Vybrali jsme pro vás evropské země, jejichž tradiční kuchyně jsou inspirací pro profesionální kuchaře po celém světě. U každého státu vám nejdříve v originálním jazyce popřejeme dobrou chuť, pak představíme 5 zdejších kulinářských zajímavostí a nakonec odhalíme tajemství přípravy 2 úžasných specialit typických pro tuto kuchyni. Každý receptu je navíc doplněn důležitou informací o obtížnosti jeho přípravy a tipem na jeho snadné vylepšení nebo zjednodušení.

Na konci naší mezinárodní dětské kuchařky najdete malý kulinářský slovníček, který vám vysvětlí ty nejdůležitější kuchařské pojmy. A to stále není vše! Připravili jsme pro vás i malou hru. Do každé fotografie hotového pokrmu jsme ukryli národní vlaječku dané země. Podaří se vám v knize najít všech 44 vlajek?

V knize najdete:

– 44 tradičních receptů původem z 22 evropských zemí
– 44 tipů na snadné vylepšení receptů
– 110 kulinářských zajímavostí z 22 evropských kuchyní
– 22 ilustrací typických národních šéfkuchařů a šéfkuchařek
– 44 důmyslně ukrytých národních vlaječek
– 1 praktický kuchařský slovníček
– 1 přehlednou mapu Evropy
a ještě mnohem více…

 

Mohlo by se Vám líbit…